Ráda se vracím do uklizené domácnosti

15. května 2016 v 10:47 |  thoris mámí
Ráda se vracím do uklizené domácnosti. Jsem ochotná makat před odjezdem na víkend, abych neotevřela po návratu dveře do rozbordeleného bytu. Jsem ten člověk, který před týdenní dovolenou vytře a utře prach, i když tam ten týden nikdo nebude.

Miluju svou paní na úklid. Když odchází, celá domácnost je vzorně poskládaná, voní, nikde se nic neválí, i nádobí, co se nevešlo do myčky, je umyté, na podlaze jen občas zaschlá kapka po vytírání.

Tento týden po deseti minutách po příchodu do vzorně naklizeného bytu s obojí zvěří domů byly už na podlaze dva rozsáhlé fleky od narychlo setřeného rozlitého tekutého jogurtu, pod židličkou nadrobené cornflakes, před pohovkou naházené polštáře a polštářky, protože se do nich skvěle skáče, vedle toho rozházená stavebnice, protože ta druhá ještě řízeně skákat neumí, zato bezvadě umí (a s vášní procvičuje) vytahování objektů z krabice, v kuchyni zabordelená linka, protože uprostřed vyndavání nákupu a myčky jsem šla likvidovat jogurtovou spoušť, po ledničkou zakutálená cherry rajčata, protože když jsem odbíhala likvidovat jogo-spoušť, nechala jsem je přístupná batoleti, dítě, které mělo na sobě bílé triko, ho mělo potřísněno rajčetem, zatímco to, které mělo tmavě fialové triko, ho mělo od jogurtu, v předsíni byly úhledné dvě hromádky písku a jehličí, hele, mami, byli jsme dneska na hřišti, no a za to, že jsem při vylévání nočníku kontaminovala do lesku napucovanou koupelnu a že na stole bylo rozlité kafe, za to už můžu sama, podobně jako jsem neuhlídala, že se upatlanýma rukama pověsily na do vysokého lesky vycíděné umyvadlo a ruce si sice umyly, ale jejich stopy na okraji nechaly.

Tak jsem nechala zarajčatované dítě dojíst rajčata, zajogurtovanou tunikou umyla umyvadlo a nahaťulíně vydala nový jogurt, zarajčatovaným trikem zametla cornflakes, přidala další dva polštáře do doskočiště a šla si uvařit nové, silnější kafe.

A začala jsem uvažovat o tom, že paní na úklid jednou za 14 dní možná není dostatečná. Vlastně bych ji potřebovala adoptovat. Protože si radši s holkama hraju, než uklízím, nebo, a to ještě daleko daleko míň, domácnost ve vzorně napucovaném stavu udržuju. Protože hrát si kuličky s rajčatama je nakonec dost zábavné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama