Nejsem nijak zvláštním příznivcem ezoterična

14. května 2008 v 10:07 |  thoris jen tak píše
LIKAKLUBí Lunární kalendář jsem vždy redigovala s lehkým úšklebkem na rtech. Horoskopy mě většinou upřímně pobaví (a to, že popis mého znamení jsem velmi přesně já, je pochopitelně shoda okolností, že ano). Mám ale řadu různě ezoterických přátel a známých, takže od nich pravidelně čerpám příslušná ezoterická moudra.

Onehdá mě jedna přesvědčovala, že když budu na své chloupky dostatečně nenávistně myslet, ony to pochopí a opustí mě. Pravděpodobně mám výrazně nechápavé chloupky - nenávistně na ně myslím již řadu let, ale i tak se bez použití hrubého násilí pustit odmítají.
Další mi vysvětlovala, jaká je perioda báječná věc, že bych měla vždy obejmou svou nejvnitřnější ženu a radovat se z toho, že mám krásné plodné tělo. Selhala jsem i v této metodě. Objímám tak nanejvýš polštář, moje nejvnitřnější žena dostane ibalgin, aby se s ní dalo přežít, a jestli se z něčeho raduji, tak spíš z toho, že mé krásné tělo není těhotné.
Náš známý, skvělý truhlář a restaurátor, doplnil vyprávění o tom, jak si jedna dáma nechala vyrobit tantrickou postel, v jejíž kupoli (ano, kupoli) je dvaapadesát šuplíčku z drahých dřev, na každý týden jeden, a otevřením správného šuplíčku se prudce zvýší intenzita všech prožitků s postelí souvisejících. Fascinující. Mně tedy spíš fascinuje to, že šlo o dřevenou kruhovou postel o průměru 240 cm, se sloupky a kupolí, tedy v konečném součtu objekt nemalé velikosti: Jak se proboha něco takového dá nastěhovat do ložnice? A jak velká ta ložnice musí být? Takže se obávám že zůstanu ochuzena i o zážitky s tantrickými šuplíčky.
Za celé studium literatury pro mě byly nejnáročnější knihy, které nutily své hrdiny transcendovat. To jsme pak s vedoucí semináře četly prostě zcela zásadně odlišné texty. V knize paní docentky ta hlavní hrdinka (manžel surovec opilec, žádné peníze, málo jídla, spousta dětí, spousta práce, život na prd) zakusila transcendentní prožitek spojení s kosmem skrzevá přírodu. V mé knize omdlela na zahradě. (D.H.Lawrence: Sons and Lovers).
No dobře. I my, jedovaté racionalistky, máme slabší dny. Třeba když zcela zřetelně při shiatsu masáži cítíme věci, které se nedají jednoduše vysvětlit. Když občas "slyšíme" telefon pár vteřin před tím, než zazvoní. Deja vu se asi taky počítá. A tak. Ale ten lunární kalendář, ten budu vždy redigovat s úšklebkem. (Nedávno jsem z ničeho nic dostala děsně pracovitou náladu, rozebrala jsem matraci, co mi už pár měsíců straší na balkoně, vynesla všechen bordel vč. matrací mrtvolky, začala vyklízet knihovnu (budou mi měnit okna), vydrhla koupelnu... to celé mezi dveátou večer a jednou v noci. A pro pobaveni jsem si před spaním otevřela Lunár, abych zjistila, že ve 20.48 vstoupil Měsíc do znamení Panny, bla bla bla, a že "výkonná a pečlivá", "pusťte se do úklidu skříní, práce vám půjde snadno od ruky".) Hm.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mynotes | Web | 14. května 2008 v 10:38 | Reagovat

Pěkné :-). Já mám kolem sebe buďto ezoteriky nebo naprosté skeptiky. Sama se počítám někam doprostřed, tak se hádám/souhlasím průběžně s oběma skupinami - dle nálady :-)

2 M | Web | 14. května 2008 v 10:39 | Reagovat

Všichni ti novopohanští šamani jsou zralí buď na kriminál, nebo na psychiatrii.

Protože se za tím skrývají buď zištné podvody, nebo čiré bláznovství.

3 Alfred | 14. května 2008 v 11:36 | Reagovat

a nekteri to berou tak vazne, ze kvuli tomu vytvori cely web.  nekteri  znaji architekto/programatora co napsal tohle www.najdise.cz

4 thoris | 14. května 2008 v 12:10 | Reagovat

nojo, architekt dela reklamu architektovi... mozna si tam zase vratim profil. mozna tam uz nebude mit profil jedna slecna bez fotky. nebo mozna mi to uz nebude vadit.

5 eva | 14. května 2008 v 23:36 | Reagovat

cheché, myslím, že z H.P. by měla paní docentka koťata. Nebo další zážitek těhotný transcendentálnem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama